Moda

2019 Moda Trendleri Neler?

2019 fashion summer
Avatar
Yazar : Beste Korel

Modanın nabzını tutan, podyumların diline tercüman olan moda okuryazarları, 2019’un enerjik ve sezon canlısı kadınların yılı olacağını söylüyor. 2018’de maskülen giyim, feminen tarz, Fransız stili, oversized parçaları konuştuk, yaratıcılığın ve ekstra rahat stilin öne çıkacağı 2019’da da bunların yansımalarını göreceğiz elbette… 2019 ilkbahar yaz trendi için tüm dünya kadınları hazırlıklara çoktan başlamışken, “Rüküş kadın yoktur, sezonu takip etmeyen kadın vardır” mottosunu terk etmeyen kadınlar için derlediğimiz 2019 moda trendleri ile sezona sıkı bir giriş yapabilirsiniz.

Büyük Şapkalar İle Geçmişe Yolculuk

Kimi zaman stil tamamlayıcısı kimi zaman ise stilimizin öne çıkan parçası aksesuarlar, vazgeçilmez detaylarımızdan… Şapka severleri böyle alalım; çünkü şıklığımıza şıklık katan şapkalar 2019 moda trendleri arasındaki yerini çoktan aldı bile. Retro tarzın çağdaş bir anlayışla harmanlanarak yeniden yorumlandığı 2019 sezonunda büyük şapkalar, sezona hızlı ve iddialı giriş yapmak isteyenlere cesurca göz kırpıyor.

şapka modası

şapka trend

Dantel Şimdi Daha Sportif, Daha Dinamik

Dantel ve moda ikilisi denince akla ilk gelen elbette gelinlik ve abiye, naif detaylar ve bolca romantizm… 2019 bu algıyı tuzla buz ediyor. Bu yıl dantel sportif bir hâl alırken, dinamik stilin en havalı detayı olmaya adaylığını da koyuyor. 2019 moda trendleri arasında emin adımlarla ilerleyen stil sahibi danteller, dantel severlere farklı bir bakış açısı kazandıracak.

2019 moda trendleri

Biraz Daha Atletik ve Sportif: Bisikletçi Şortu

2019 modasının kazananı öyle görünüyor ki sokak stili olacak. Liderliği kolay kolay kaptırmayan sokak modası trend alarmı veriyor. 2018’de özellikle blazer ceketlerle tezatın dayanılmaz çekimini yakalayan bisikletçi şortu, 2019  moda trendleri arasında sezonun en iddialı parçalarından. 2019 ilkbahar yaz sezonunda adından fazlaca söz ettireceğe benzeyen bisikletçi şortu, yaratıcılığınızı bir miktar artırabilir.

bisikletçi

Kabarık Kollu Elbiselere Yol Açın!

2019 büyük ve kaba kıyafetlerin yılı olacak. Ünlü markalar farklı ve özgün modelleri moda dünyasının beğenisine sunmak için hummalı bir çalışmanın içerisinde. Zamansız davetlerin, özenilerek hazırlanan gecelerin şık tercihleri arasında bolca göreceğimiz kabarık kollu elbiseler için birkaç moda dergisini karıştırmaya başlayabilir ya da it-girl’lerin stil notlarına göz atabilirsiniz.

kabarık kollu elbise trendi

Sokağın Vazgeçilmezi Kargo Pantolonlar Geri Döndü

Neredeyse 30 yıl önce orta yaşlı beylerin siyah beyaz havasıyla bütünleşen kargo pantolonlar, 2019’da sokağın yükselen yıldızı oluyor. 2019 moda trendleri arasında usulca yerin alan kargo pantolonlar, gardırobunuzdaki hemen her parçayla uyumlu bir birliktelik yakalayacak ve bir miktar cüretkâr davranarak stilinizin gözde parçası olacak: İlgi çekici bir basitlik; ama asla sıradan değil!

moda trendi

kargo pantolon trendi

2019 ilkbahar yaz

2019 Moda Trendleri El Emeği Göz Nuru Tasarımlar

Moda gurmelerinden mesaj var: Geçmişin naftalin kokusunu günlük yaşantınıza ekleyin, gelenekselin ruhunu yaşayın! Özgün detayların el emeği göz nuru el işi tasarımlar, modanın lokal etkisini daha geniş bir alana yayarak stilinizi özgünleştirecek. 2019’da tığ işçiliğinin armağanı olan el işi tasarımlar, özgün ve ilgi çekici bir stilin anahtar parçası olacak.

Dantelli elbise


Bir önceki “Yeni Yıl Kombini” yazımızda yılbaşı gecenizi güzelleştirebileceğiniz kombin önerilerini sizler için için derledik. Kombin önerilerimize mutlaka göz atın ve geceye ışıltınızla eşlik edin… Detaylar yazımızda.

Yazar hakkında

Avatar

Beste Korel

Sezon trendleri ve stil önerileriyle ilgili modaya dair derlediğim içeriklerle ben de modarituel ailesindeyim. Birlikte kimi zaman kot pantolonun tarihçesine bakacağız kimi zaman trend aksesuarları inceleyeceğiz. Stil önerileriyle günlük ve gece kombinlerimizi de yapacağız…. Moda bizim dışımızda bir yerde değil, aslında tam da hayatımızın içinde, onu biz şekillendiriyoruz. O zaman hadi biraz moda konuşalım...😉

Yorum Yap