Dekorasyon Moda

Çizgili Dekorasyon İçin İpuçları

cizgili-dekorasyon
Avatar

Trend öncülüğü yapan pek çok moda ikonunun stiline ilham olan çizgiler, moda dünyasından ev dekorasyonuna sıçradı ve evleri hem enine hem boyuna etkisi altına aldı. Ayırt etmeden evin her odasına uygulanabilen çizgiler, ortamda daha ferah ve geniş bir etki yaratıyor. Duvarlara, koltuklara, yastıklara ve halılara eklenecek çizgili desenlerle tasarlanan dinamik çizgili dekorasyon için biraz daha minimalist yaklaşmanızda fayda var; çünkü her şey değişiyor, moda ise hepsinden daha hızlı…

Çizgili Dekorasyon Önerileri

Çizgilerin en eğlenceli hâli canlı ve pastel tonlarla eşleştiği andır. Renk karnavalı tadında geçeceğine dair göz kırpan yaz, belli renkleri ön plana çıkaracak gibi dursa da, siz yine de onların arasına favori renklerinizi eklemeyi ihmal etmeyin. Renklerin etkisini çizgilerin enerjisiyle birleştirip yaşam alanlarına taşımanın tam zamanı.  Renkli çizgililerden oluşan dekorasyona dair birkaç önerim var:

cizgili duvar

Odanızın tek cephesinde kullanacağınız çizgili duvar kağıdı modelleri ile rutinden uzaklaşıp modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

cizgili ev dekorasyon

Değişiklik yapmak istiyorsunuz, ama büyük bir iş yükünün altına girmeye de tereddüt ediyorsunuz. Tam size göre çok pratik bir fikrim var. Çizgili dekorasyon için çok büyük çaplı değişimlere gerek yok; küçük dokunuşlar da yeterli olacaktır. Yastık ve yatak örtüsü seçiminizi sevdiğiniz renkteki çizgi desenden yana kullanarak istediğiniz değişimi kolayca yapıp monoton odanıza biraz hareket katabilirsiniz.

cizgili dekorasyon

Renkli çizgilerin eğlenceli uyumu için rengarenk bir halı bile yeterli olacaktır. Hem odanın klasik havasını biraz yumuşatmış olursunuz.

Siyah-Beyaz Çizgili Dekorasyon 

Siyah beyaz renklerin birbirini bütünlemesinden doğan uyumun söylediklerine kulak verin: “Mekânın tümünde hacim ve karşıtlık içinde konuşuruz; ışık etkisiyle birbirimizi dengeleriz.” Daha küçük parçalarda da kullanılan siyah ve beyaz, çizgili dekorasyon tercihlerinde çarpıcı sonuçlar ortaya koyar. Ekoseler, geometrik desenler en çok tercih edilen ayrıntılar olurken, aksesuarlarda, perdelerde derinlik ve karanlık etkisi yaratan siyah ile aydınlık ve temizlik hissi yaratan beyazın birlikteliğini dekorasyonunuza ekleyerek fark yaratın.

siyah beyaz ev dekorasyonu

siyah beyaz ev dekorasyon

Desen Şenliği

Cesur modacıların koleksiyonlarındaki desen zenginliğini ev ve çalışma mekânlarının tasarımlarında da tercih ediliyor. Evet, biraz karmaşık bir görüntü olur mu, diye düşünenleriniz olabilir; ama size böyle tasarımların daha modern ve daha sıcak ortamlar yaratmak için kullanıldığını söylesem?..

desenli ev dekorasyonu

farklı desenli ev dekorasyonu

Evinizin odalarına artık biraz çizgi eklemeye karar verdiyseniz detayları atlamayın…😉

ev dekorasyonu

çizgili ev dekorasyonu

Çevre dostu tasarımların püf noktasından bahsettiğimiz ekolojik dekorasyon yazımızı okumak için tıklayın.

Bir önceki Yaza Formda Bir Merhaba : Detoks Tarifleri başlıklı yazımızda, yağ yakıcı detosk tarifleri, detoks suyu tarifleri, detoks suyu hazırlama konuları hakkında önemli bilgiler yer alıyor.

Yazar hakkında

Avatar

Gül Demirdaş

Marmara Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun genç iletişimci; okur, yazar, çizer, araştırır, gezer, keşfeder, paylaşır… Editörlük yapan, bunun yanında şiir ve öykü yazmaktan da kendini alamayan yazar adayı, “Yazmak, en zoru; kimi zamansa en kolayı. Zorluğunda ya da kolaylığında değilim ben işin. Yazarak var oluyorum, hepsi bu” diye özetliyor yazmayı.

Yorum Yap