Yaşam Yeme - İçme

Ekmek İle Köftenin Izgaradaki Dansı

Bread & Burger Bebek
Reha Tartıcı

İstanbul’un en ayrıcalıklı semtlerinden Bebek’te her geçen gün yeni bir mekan açılıyor. Küçük ama özel lezzetleri bulabileceğiniz pek çok alternatif var. Bunlardan biri de açıldığı günden beri hamburger severlerin vazgeçilmezlerinden olan “Bread & Burger”. Oldukça iddialı ve bir o kadar da lezzetli bir işletme. Gerçi sokak arasında ama oldukça merkezi bir konumda. Bulmak için çok zorlanmayacaksınız zira sokağın köşesinde Bebeğin en popüler mekanı Lucca var. Sokağa girer girmez tabelasını göreceksiniz.

İstanbul'da hamburger

Bread & Burger Bebek

Bread & Burger’in kurucusu Osman Zühel gastronomi dünyasında uzun yıllar profesyonel yönetici olarak çalıştıktan sonra Türkiye ve Avrupa’daki kariyerine nokta koyarak oldukça iddialı bu mekanı açmış. Şubeleşmeyi ve mekanı büyütmeyi şimdilik düşünmüyor. Tek dileği gastronomi dünyasında adından kalitesi ve lezzetiyle bahsettirmek ve bu küçük hamburgercinin önünde uzun kuyruklar oluşturmak.

Bread & Burger Ekmekte İddialı

hamburger mekanı

Ekmeğinden sosuna kadar her şeyi kendisi üretiyor. Özellikle ekmek konusunda çok iddialı. Ekşi mayalı ve özel formüllü ekmeğin tadı gerçekten nefis. Patatesler ise özel olarak kesilip kızartılıyor, ister sade ister sos eşliğinde servis ediliyor. O kadar lezzetli ki sadece patates kızartması için bile buraya gelinir.

hamburger keyfi

Bread & Burger

Hamburger menüsü oldukça geniş. Köfteleri istediğiniz şekilde pişiriyorlar. Sipariş öncesinde nasıl pişmesini istediğinizi söylemeniz yeterli. Islak hamburger için özel bir parantez açmak lazım. Sarımsak oranı piyasadakilere oranla daha düşük olduğu için etin lezzetini sonuna kadar alıyorsunuz. Acı sevenler için “Mexican Burger” iyi bir tercih olabilir. Bread & Burger’in favori lezzeti bence kesinlikle “Tereyağlı ve Boşnak Kaymaklı Burger”. Hafif tuzlu boşnak kaymağının bir burgere bu kadar yakışacağı aklıma gelmezdi. Ama köz patlıcan sos ile hazırlanan “İstanbul Burger” de gelindiğinde tadılması gereken lezzetler arasında.

Hamburger Severler Buraya!

İstanbul'da hamburger

Hamburgerinizi açlık derecenize göre 140, 180 ve 220 gramlık köfte seçenekleriyle sipariş verebiliyorsunuz. Bread & Burger’de Hamburgerinizi yerken her daim işinin başında olan Osman Bey ile sohbet ederek lezzetine lezzet katabilirsiniz. Kalite ve lezzet arayan hamburger severler yollarını Bebeğe düşürüp Bread & Burger’de bir deneyim yaşamalı.


Bir önceki “2019’da Çıkacak En İyi Oyunlar” başlıklı yazımızda, yeni yılda piyasaya çıkacak en iyi, en hareketli oyunları oyun severler için sıraladık. Göz atmak için tıklayın…

Yazar hakkında

Reha Tartıcı

Reha Tartıcı

Eğitimlerini İstanbul Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlayan yazar, uzun yıllar farklı kurumların üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 30 yılı aşkın profesyonel hayatında edindiği pazarlama, marka yönetimi, iletişim ve insan yönetimi alanındaki deneyimlerini daha geniş kitlerle paylaşabileceği danışmanlık, eğitmenlik ve konuşmacılık kariyerine başlamıştır. Halen üniversitelerde uzmanlık alanlarıyla ilgili dersler veren yazar, uzun yıllardır çeşitli medya kuruluşlarında gastronomi, mutfak kültürü, mekan ve gusto alanlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Yap