Kültür Sanat

Feridun Düzağaç Yeni Albüm

Feridun Düzağaç
Avatar

Türk rock müziğinin naif ve bir o kadar da saygın sanatçılarından Feridun Düzağaç onuncu albümü 10’a Özel ile müzik dünyasına sessiz sedasız ve reklamsız geri döndü. Sanatçının hayran kitlesi Google’da Feridun Düzağaç yeni albüm aramalarına çoktan başladı bile…

Feridun Düzağaç; Popüler Olandan Kaçış

Feridun Düzağaç Son albüm

Düzağaç,  müzik dünyasında özellikle Lavina, Nadas, Cumartesi, F.D, Söz Ver, şarkıları ile tanınmış ve yine bu şarkıları ile geniş bir kitle ile buluşmayı başarmıştı. Feridun Düzağaç özellikle kendi yazdığı şarkı sözleri dikkatleri üzerine çekmiş ve gerek hayranları gerek müzik basının kimi çevrelerince “kent ozanı” olarak adlandırıldı. Ancak o, bu tanımlamayı hafif bir mahcubiyetle reddetmiş ve popüler olan tüm yakıştırmalardan kaçınmıştır. Feridun Düzağaç’ı bu kadar popüler kılan galiba bu “popüler olandan kaçışı” idi. Zira o, magazin dünyasından alabildiğine kaçmış, kendi sularından dışarıya fazlaca açılmaya hiçbir zaman gerek duymamıştır. Düzağaç’ın bu mütevazı yaşamı onu müziksever kitlelerin nezdinde daha değerli kıldı. Sanatçı, sadece sanatında değil, özel hayatında da ticari kaygıları maneviyatının ve duygularının gerisinde bırakmayı başardı.

Feridun Düzağaç Yeni Albüm

Feridun Düzağaç Yeni Albüm

Feridun Düzağaç Yeni Albüm

Feridun Düzağaç: Beni Rahatta Dinleyin, Köprüden Önce Son Çıkış, Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir, Orijinal- Alt Yazılı, Bir Devam Filmi, Uykusuza Masallar, Meyil Adresim Sensin, Flu, Başka ve nihayet Feridun Düzağaç yeni albüm 10’a Özel ile sanat yolculuğuna devam etti.

Düzağaç bunların dışında Zülfü Livaneli’nin Kardeşin Duymaz, Ahmet Kaya’nın Beni Vur ve Aşık Mahsuni’nin Nem Kaldı eserlerini de seslendirdi. Düzağaç bahsi geçen eserleri de başarıyla yorumladı ve büyük beğeni topladı.

Feridun Düzağaç 10’a Özel İlkbahar

Feridun Düzağaç Albüm

Feridun Düzağaç yeni albüm 10’a Özel ile uzun bir aradan sonra müzik seveler ile yeniden buluştu.

Düzağaç bu albümde Dinle, Yeter, Gidin, Gözlerinden Anlarım, Sanatoryum, Pişmanlık Sineması, Kurtar beni, Yabancı, Gel ve Sen Yoksun isminde parçalara yer verdi. Albümün ilk video klip çalışmasını ise Sanatoryum parçasına çekti.

1 Mart itibarıyla sevenleriyle buluşan albüm henüz ilk günlerinde bile büyük beğeni topladı.

Türkçe Rock Müziğin İncelikli Sesi

10'a Özel

Baharın gelişini tınılarla, kelimelerle, tatlı bir özlem ve sevda ile karşılamak isteyen sevgili modarituel okurlarına da Türkçe Rock müziğinin bu incelikli sesinin albümünü şiddetsiz tavsiye ederiz. Feridun Düzağaç yeni albüm için acele edin…

Son söz üstattan.

“Dostlar bıraktılar buraya,

Bulutların ortasına.

Temiz hava, bol hatıra…”

Müzikten bahsedince ünlü Rus Piyanisti anmamak olmaz… Sizi, geceye ve sonbahara şarkılar yapan, piyanonun tuşlarına sevgiliye dokunur gibi dokunan, yarattığı müziklerle bizi zamanın çok ötesine taşıyan Evgeny Grinko ile ilgili hazırladığımız içeriğimize de davet ediyoruz…


Bir önceki “Falyanos By Kalyon Lezzetin Tarihle Buluştuğu Bir Marmara Masalı” başlıklı yazımızda meze ve balık severlerin İstanbul’daki favori mekanını sizler için ziyaret ettik.

Yazar hakkında

Avatar

Uğur Yıldız

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu... Yazmaya, okumaya ayırdığı kadar vakit ayıramasa da yazmayı, hayatın sert akıntısında yitip giden değerleri kurtarmak olarak tanımlıyor. Bu yüzden olacak ki düşüncenin, kurallardan ve sert tanımlamalardan uzakta kendine, tam da hayatın içinde imkân bulduğunu söylediği edebiyatı ve edebiyatın özgür alanını seviyor. Modern hayatın getirdiği hızın, telaşın, hırsın, yüzeyselliğin, unutkanlığın ancak yazılı kültür ile aşılacağına inanıyor. Okuduğu bölüme dair yaklaşımıysa; biraz şaka biraz gerçek ‘işsiz bir gazeteci olmaktansa işsiz edebiyat mezunu olmayı yeğlerdim’ şeklinde.

Yorum Yap