Moda

Her Kadının Dolabında Olması Gereken Parçalar

kombin önerileri
Avatar
Yazar : Beste Korel

Siyah bir elbise, beyaz tişört, zamansız denim pantolon ve mevsim geçişlerinin vazgeçilmezi ceketler… Hemen hepimizin dolabında günü kurtarabileceğimiz bu ve bunun gibi parçalar vardır. Modası kolay kolay geçmeyen bu parçaları evirir çevirir günlük, sade ya da şık kombinler yaparız. Alışveriş yaparken de çoğumuz bu durumu göz önüne alır, dolabımızda yer alacak parçaları bu stratejiye göre belirleriz. Mesela siyah bir kumaş pantolonla sayısız kombin yapabilir, beyaz tişörtü hemen her şeyle tamamlayabiliriz; yeter ki elimizin altında temel kurtarıcı parçalar olsun…

Haydi, gelin gardırobumuzun klasikleşen parçaları neler, bir bakalım. Sırf moda diye giyinmeyen, kendine yakıştırdığı, tarzını yansıttığı kombinleri tercih eden stil sahibi kadınların dolabındaki yatırım parçalarına göz atalım. İşte her kadının dolabında olması gereken parçalar

Beyaz Gömlek

beyaz gömlek

Beyaz gömlek gibi klasik bir parçayla sıradanlıktan uzak stil sahibi kombin yapmak hem çok kolay hem çok keyifli. Kaliteli bir beyaz gömleği yüksek bel kalem etekle ya da jean pantolonla eşleştirebilirsiniz. Her mevsimde rahatça kullanabileceğiniz beyaz gömleği yazın koyu renk ya da eskitilmiş kot şortlarla tamamlayabilirsiniz.

her kadının dolabında olması gereken parçalar

kombin önerisi beyaz gömlek

Siyah Pantolon

Siyahın zarafetini günlük ve özel gün kombinlerinize eklemek için siyah pantolon harika bir tercih olabilir. Her kadının dolabına eklemesi gereken parçalar arasındaki siyah bir cigarette pantolon kazakla bile kombinleyebilir. Klasik görünümlü bir ayakkabı yerine (benim gibi hem şık hem rahat stilden yanaysanız) tercih edeceğiniz beyaz spor ayakkabıyla siyah pantolona farklı bir yorum da katabilirsiniz.

Siyah Pantalon kombinleri

Siyah Elbise

Son dakika davetlerinin kurtarıcısı siyah elbise de her kadının dolabında olması gereken parçalar arasında geliyor. Zamansız parçalar arasında yerini alan siyah elbisenizi yine siyah bir sitilettoyla tamamlayabilir, baştan aşağı siyah kombininizi aksesuarlar tercihlerinizle renklendirebilirsiniz.

Bayan kombin elbise

elbise kombin önerileri

Jean Pantolon

Skinny, boot-cut, mom’s, high/mid/low rise… İçinde kendinizi rahat ve güzel hissettiğiniz jean pantolon gardırobunuza mutlaka eklemeniz gereken temel parçalardan. Kot pantolon rahat bir hafta sonu stili için olmazsa olmazlarımızdan şüphesiz; ama topuklu ayakkabı ve şık bir çanta ile eşleştirdiğinizde özel gün stilinize de rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Tabii burada her tarza uyum sağlayan siyah jean pantolona da vurgu yapmakta fayda var…😊 Siyah jean de her kadının dolabında olması gereken parçalar arasında.

jean pantalon kombin

Kombin jean pantalon

Blazer Ceket

Giyer giymez şık bir görünüme kavuşmamızı sağlayan blazer ceketler ile şık, sade ve resmi bir görünüme kavuşmak mümkün. Mevsim geçişlerinde daha çok gündeme gelen bu parçada tercihinizi siyahtan yana da kullanabileceğiniz gibi toprak tonları ya da mevsimine göre daha canlı renklerden yana da kullanabilirsiniz. Ceket hakkınızı hemen her sezon değişik model ve tarzda trend olan deri ceket ve kot ceketten yana da kullanabilirsiniz elbette.

Kadın blazer kombin

deri ceket kombini

Dolabınıza Şık Bir Çanta Ekleyin

Şık stillerin en popüler tamamlayıcısı clutch çantalar da her kadının dolabında olması gereken parçalar arasında yeri alıyor. El çantası olarak da tanımlayabileceğimiz bu çantalar gece dışarı çıkarken ya da özel davetlerde sıkça tercih ediliyor. Daha çok portföy çanta olarak bilinen bu çantalar model ve renk bakımından zengin alternatife sahip.

yazlık çanta kombinleri

Clutch çanta

çanta kombin

Ve yaz için modaritüel okurlarına küçük bir bilgi… Elagan bel çantaları ve doğal dokulu çantalar bu yaz sokak modasını teslim alacak. Tek çantayla asla yetmiyor diyenlere de müjde; çantalar ikilendi…😊


Sizleri bir önceki “İskandinav Tasarımı Nedir” başlıklı yazımızda, İskandinav tasarımı nedir, İskandinav dekorasyon nasıl yapılır? İskandinav tasarımlarda sade kompozisyon, doğal ışık, rahatlık ve fonksiyonellik nasıl olur, sorularının yanıtlarını Y. Mimar Pelin Sürmeli’nin kaleminden okuyabilirsiniz.

Yazar hakkında

Avatar

Beste Korel

Sezon trendleri ve stil önerileriyle ilgili modaya dair derlediğim içeriklerle ben de modarituel ailesindeyim. Birlikte kimi zaman kot pantolonun tarihçesine bakacağız kimi zaman trend aksesuarları inceleyeceğiz. Stil önerileriyle günlük ve gece kombinlerimizi de yapacağız…. Moda bizim dışımızda bir yerde değil, aslında tam da hayatımızın içinde, onu biz şekillendiriyoruz. O zaman hadi biraz moda konuşalım...😉

Yorum Yap