Yeme - İçme

Japonika Akatlardaki Minik Japonya

Japonika Mekan
Reha Tartıcı

Mahalle arasında samimi, rahat ve küçücük bir mekan Japonika. Dükkan küçük ama sunulan lezzetler bu sempatik mekânın sınırlarının çok üzerinde. Adından da anlaşılacağı üzere burası Japon mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden oluşan bir menüye sahip. Bu sempatik mekânın lezzetlerinin ünü sushi severler arasında kulaktan kulağa hızla yayılmış. Mekânda sadece 4 masa olduğu içinde yer bulmak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Rezervasyon yaptırmadan gitmemek lazım.

japonika etiler

Japonika genç ve idealist işletmeci Jeff Duek tarafından Etiler Akatlar’da gizlenmiş bir mekan olarak tasarlanmış. Nedeni ise butik hizmet vermek. Ayrıca sushi sevenleri yer ve zaman gözetmeksizin buraya çekebilmek. Japonika kendine özgü spesiyalleri ile öne çıkıyor. Menüsü uzak doğu kültürünün füzyonla birleşiminden oluşuyor ve ev yapımı soslarıyla farklı tatlar ortaya çıkarıyor.

japonika

japonika

Japonika, Japon Mutfağının En Özel Tatları Burada

Japonika’nın en dikkat çeken lezzeti kuşkusuz rengini doğal bir formülden alan “Pink Roll”. Pancar ile hazırlanan bu sushi mutlaka denenmeli. Burada İstanbul’da hiçbir restoranda bulamayacağınız “Japchae Noodle” ve “Shirataki Noodle” gibi Japon mutfağının en özel lezzetlerini tatma imkanınız olduğunu bilmenizde fayda var. Eğer sushi sevenlerdenseniz içi tempura kuşkonmaz, tempura karides, dışı yılan balığı, avokado, pankodan oluşan “Crazy Tempura” ile içi tempura karides, avokado, salatalık, dışı somon, yosun Salatası, trüf yağı, acılı mayonezden oluşan “No Name Roll” ve komple tempura içi somon dışı somon tartar, özel soslar ve susamla harmanlanarak sıcak servis edilen “Jehdeiah Roll”ünde tadına bakmalısınız.

Etiler suşi restoran

Japonika

Farklı ve Lezzetli Bir Deneyim

Japonika şehrin popüler semti Etiler’de olmasına rağmen aynı zamanda gürültüden uzak ve gizli kalmış hatta sokak arasına saklanmış bir mekan. Bugüne kadar tatmadığınız sushi çeşitleriyle öne çıkıyor. Lezzeti ve kalitesine göre şehrin en uygun bütçeli sushilerinden oluşan bir deneyim yaşamak istiyorsanız buraya ulaşmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Ama Japonika’ya geldiğinizde gösterdiğiniz bu çabanın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Bunda her daim işinin başında olan ve mutfak ile bire bir ilgilenen Jeff Duek’in rolü büyük. Farklı ve özel sushileri deneyimlemek isteyenlerdensiniz sipariş vermeden önce Jeff’in önerilerine kulak vermenizde fayda var.


Bir önceki “Saç Gribi Nedir” başlıklı yazımızda, saç gribi ile ilgili merak edilenleri, saç gribinin sebeplerini, saç nezlesini önlemek için neler yapılabileceğini sizler için derledik.

Yazar hakkında

Reha Tartıcı

Reha Tartıcı

Eğitimlerini İstanbul Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlayan yazar, uzun yıllar farklı kurumların üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 30 yılı aşkın profesyonel hayatında edindiği pazarlama, marka yönetimi, iletişim ve insan yönetimi alanındaki deneyimlerini daha geniş kitlerle paylaşabileceği danışmanlık, eğitmenlik ve konuşmacılık kariyerine başlamıştır. Halen üniversitelerde uzmanlık alanlarıyla ilgili dersler veren yazar, uzun yıllardır çeşitli medya kuruluşlarında gastronomi, mutfak kültürü, mekan ve gusto alanlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Yap