Yeme - İçme

Karaköy’de Esen Berlin Rüzgarı Berlin Line

Berlin Line Karaköy
Reha Tartıcı

İstanbul gece hayatının trend semti Karaköy’e yeni bir hava ve soluk getiren “Berlin Line” açıldığı günden beri yoğun ilgi görüyor. Karaköy’de pek çok başarılı projeye imza atan Sidar Ayman ve Melih Doğan imzalı ait Berlin Line başarılı tasarımı ve dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Berlin Line’ın mottosu “Good Food, Good Drink, Good Music”. Alman mutfağı lezzetlerini dünya mutfağı lezzetleriyle harmanlayarak oluşturulan menü oldukça dikkat çekici lezzetleri bir araya getirmiş.

Alman ve Dünya Mutfağından Lezzetler

Berline Line’ın sunduğu alternatiflerle fark yaratan mutfağının başında Bolulu genç ve başarılı şef Hamza Mercimek var. Alman ve Dünya mutfaklarından menüye dahil ettiği yemekleri kendi yorumuyla zenginleştirerek misafirlerine sunuyor. Mekanda yemeklerin sunumu da lezzetleri kadar başarılı ve dikkat çekici.

Berlin Line

İz Bırakan Lezzetlerin Adresi Karaköy Berlin Line

Bende iz bırakan lezzetlere gelince. Başlangıçlar arasında yer alan “Ot Çorbası”nı içinde bulunduğumuz kış ayları için ilk sırada sayabilirim. Ama “Sebzeli Mücver”in de benden tam not aldığını söylemeliyim. Alman Mutfağı’nda yer almasa da menüdeki seçenekler arasında yer alan Hamza Şefin formüllerini sır gibi sakladığı özel soslarıyla lezzetlendirdiği “Ahtapot Izgara” ve “Sebzeli Karides Güveç” mutlaka denenmeli.

Berlin Line ahtapot

Berlin Line

Karaköy’den Berlin’e Kısa Bir Yolculuk Zamanı

Farklı tatlara meraklı lezzet severler ve Alman yemeği arayanlar için de Berlin Line menüsünde sosis çeşitleri başta olmak üzere pek çok alternatif olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Menüsü, atmosferi ve müzikleriyle kapıdan girenleri Karaköy’den Berlin’e doğru kısa bir yolculuğa çıkaran Berlin Line eğlencenin kalbinin attığı Karaköy’e ayrı bir hava getirmiş. Günün herhangi bir saatinde Karaköy’e yolunuz düştüğünde uğramadan geçmemeniz gereken mekanlar listenize mutlaka eklemenizi öneririm.

Berlin Line Bar

Berlin Line Karaköy

Oldukça iddialı ve bir o kadar da lezzetli bir işletme olan Bread & Burger Bebek ile ilgili hazırladığım “Ekmek ile Köftenin Izgaradaki Dansı” başlıklı yazım hamburger severleri yakından ilgilendiriyor, göz atmayı unutmayın…


Bir önceki “Yemek Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazımızda,  pratik ve lezzetli yemek nasıl yapılır, iyi yemek yapmanın püf noktaları nelerdir sorularının yanıtlarını bulabileceğiniz içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Reha Tartıcı

Reha Tartıcı

Eğitimlerini İstanbul Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlayan yazar, uzun yıllar farklı kurumların üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 30 yılı aşkın profesyonel hayatında edindiği pazarlama, marka yönetimi, iletişim ve insan yönetimi alanındaki deneyimlerini daha geniş kitlerle paylaşabileceği danışmanlık, eğitmenlik ve konuşmacılık kariyerine başlamıştır. Halen üniversitelerde uzmanlık alanlarıyla ilgili dersler veren yazar, uzun yıllardır çeşitli medya kuruluşlarında gastronomi, mutfak kültürü, mekan ve gusto alanlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Yap