Güzellik

Kilo Vermenin Kolay Yolları

Kilo Vermenin Yolları
Avatar
Yazar : Cemre K.

‘Sağlıklı kilo vermek istiyorum ancak kilo veremediğim gibi sağlıklı da yaşayamıyorum’ diye yakınıyorsanız ve bu duruma acilen bir çare bulunması gerektiğini düşünüyorsanız olduğunuz yerde kalın, doğru yerdesiniz. Yapacağınız küçük değişikliklerle sağlıklı kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? Sağlıklı kilo vermenin yolları nelerdir, kilo vermenin doğal yolları nedir, kalıcı kilo vermek için neler yapılmalıdır, kilo vermenin kolay yolları nelerdir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Öncelikle şunu bilmek gerekiyor; kilo vermenize engel olan birden çok faktör olabilir. Hormon bozukluğu, insülin gibi tıbbi faktörler, farkına varmadan tükettiğiniz kalorisi yüksek besinler, yapınıza uygun olmayan rejim programı ve hareketsiz yaşam tarzı diye sıralayabiliriz bunları. Bilinçsizce gerçekleştirilen kilo verme çalışmaları henüz yolun başındayken pes etmenize neden oluyor. Yapılması gereken ilk şey vücudunuzu tanımak ve ona nasıl davranılması gerektiğini bilmektir. Kendinizi tanıyıp, bedeninizi dinlemeyi öğrendikçe yol alabileceğiniz bir süreç bu. Bunu yapmaya başladığınız anda adımlarınızı daha hızlı ve daha güvenilir atabileceksiniz. Kilo vermenin kolay yolları ile ilgili sizinle paylaşacağımız bilgiler için haydi buyurun..

Bol Su İçin

hızlı kilo vermek

Hücrelere besin ve oksijen taşıyan, cildi güzelleştiren, vücut ısısını dengeleyen su, sağlıklı yaşam için atılan adımların en değerlisi. İdeal kilonuza kavuşmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için kalorinin yakılması, metabolizmanın da aynı oranda hızlanması gerekiyor. Bunun için günde en az iki litre su tüketmelisiniz. Bol bol su içtiğinizde vücudunuzun farklı bölgelerinde yer edinmiş yağların yakılması sürecini de hızlandırmış olursunuz. Yemekten önce ve sonra bir bardak su içmeyi unutmayın.

Dengeli Beslenin

sağlıklı beslenme

TDK beslenmeyi; vücut için gerekli besin maddelerini alma olarak tanımlıyor. Peki, vücudumuz için gerekli olan bu besin maddeleri hangileri? Et, yumurta, kuru baklagiller, meyve, sebzeyi ihtiyaç duyduğumuz önemli besin maddeleri olarak sıralayabiliriz. Omega 3 içeren balık, badem, ceviz, kabak çekirdeği gibi ürünleri tercih edin. Sağlıklı yaşamak için bu besinleri ölçülü bir biçimde tüketin. Bunu yapmazsanız hem kilo veremezsiniz hem de karaciğerinizin yağlanmasına neden olabilirsiniz.

Kahvaltı Yapın

sağlıklı kahvaltı

Sabahın erken saatlerinde yapacağınız iyi bir kahvaltı, sizi uzun ve yorucu bir güne dinamik bir biçimde hazırlayacak, metabolizmanızı güçlendirecektir. Kahvaltı yaptığınızda vücudunuzun abur cubur yeme isteği azalacak, sizi kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak tutacak.

Hareketlenin!

Egzersiz

Kilo vermenin kolay yolları

‘Egzersiz yapmasak olmaz mı’ dediğinizi duyar gibiyiz. Unuttuğunuz bir şey var; egzersiz yapmak sağlıklı kilo verme yolunda size önemli bir mesafe kazandıracaktır. Her gün yapacağınız basit birkaç basit egzersiz hareketiyle kısa sürede forma girebilirsiniz. Ne kadar çok egzersiz o kadar çok kalorinin yakılması demek. Kilo vermenin kolay yolları başlığı altında yer alan önemli maddelerden birinin, sürekli hareket hâlinde olmak olduğunu kulağınıza küpe edin. Ne kadar kilo vereceğiniz kas kütlenize, boyunuza, kilonuza ve harcadığınız efor gibi birçok önemli kriterle ölçülür, aman unutmayın!

 3 Beyaza Savaş Açın!

kilo vermenin kolay yolları

Un, tuz ve şeker üçlüsünden bahsediyoruz elbette. Biz onları çok seviyor olsak da onlar hiç de masum değiller. Kilo vermenin sağlıklı yolları seçeneğini işaretleyip bu yolda devam etmek istiyorsanız üç beyazdan çok uzak bir yerlerde hayatınızı yaşamalısınız. Peki, üç beyazdan uzak durduğunuzda ne olacak? Kendinizi daha güçlü ve diri hissedeceksiniz, daha hızlı kalori yakacaksınız, metabolizmanızı hızlandıracaksınız, sağlıklı yaşama kocaman bir adım atacaksınız ve en önemlisi kendinizi sevmeye başlayacaksınız…

Bir önceki Maskülen Giyim Tarzı Nedir başlıklı yazımızda, maskülen giyim tarzı önerileri, maskülen tarz stilleri, maskülen giyim özellikleri konularına dair bilgiler yer alıyor.

Yazar hakkında

Avatar

Cemre K.

Sebepsiz gülerim, koşarım, severim, dans ederim, şarkı söylerim... İki kelimeyi bir araya getirip yazımı da yazarım. Hayatın kenarında, köşesinde değil tam ortasında olmayı seçerim. Hayatın içinden yakaladıklarımı paylaşmak için buradayım. Keyifle okuyun...😊

Yorum Yap