Kültür Sanat

Organize İşler 2 Vizyonda

Organize işler sazan sarmalı
Avatar
Yazar : Cemre K.

Bundan tam on dört yıl önce vizyona girdiğinde müthiş bir gişe başarısı elde eden, Türk sinema tarihinde önemli bir yer bulan ve repliklerini hala unutamadığımız Organize İşler, serinin devamı niteliğindeki yapımla yeniden aramızda… Sinemaseverlerin uzun yıllar sabırsızlıkla beklediği film, Organize İşler Sazan Sarmalı adıyla 1 Şubat Cuma günü vizyona girdi. İlk yapımdaki hikâye ile benzerlik gösteren filmde aksiyon ve komedi hiç eksik olmuyor. Organize İşler 2 filmine sizler için göz attık ve merak edilenleri sizler için derledik.

Organize İşler 2

Organize İşler 2 Film Kadrosu

Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize işler 2

Organize İşler Sazan Sarmalı, Türk sinema tarihinin en önemli yapımlarından biri olarak dillendirilmeye başlandı bile. Başarılı birçok aktörü Organize İşler 2 filminde buluşturmayı başaran yapım, Türk sinema tarihinin en büyük prodüksiyonuna sahip filmlerden bir tanesi olarak da dikkatleri çekiyor. Daha ilk birkaç günden büyük bir gişe başarısı yakalayan filmin oyuncu kadrosunda; Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Okan Çabalar, Rıza Kocaoğlu, Bensu Soral, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Ersin Korkut, Erdem Baş, Mahir İpek, Ekin Türkmen, Uğur Bilgin, Cihan Taylan, Ata Demirer, Hamza Yazıcı, Safa Sarı ve Atakan Çelik var. Organize İşler Sazan Sarmalı filminin senaristi ve yönetmen koltuğunda oturan ismi elbette Yılmaz Erdoğan. Necati Akpınar da filmin yapımcısı olarak karşımıza çıkıyor.

Organize İşler Sazan Sarmalı Konusu


2019’un şimdiden en iddialı yapımları arasına giren Organize İşler 2, İstanbul’daki bir çeteyi konu alıyor. Dolandırıcıların aksiyon dolu mücadelesine odaklanan filmde komedinin dozu her sahnede biraz daha artıyor. Filmde Asım Noyan (Yılmaz Erdoğan) liderliğindeki dolandırıcılık çetesinin maceralarının anlatılıyor. Yılmaz Erdoğan’ın hayat verdiği Asım Noyan, çevresinde kurnaz, yalancı ve dolandırıcı olarak bilinen bir karakterdir. Yıllardır bu işlerin içerisindedir ve kimse onu yakalamayı başaramamıştır. Dolandırıcılar kralının kızının dolandırıldığı bir hikâyede ise işler hiç de beklendiği gibi olmayacaktır. Aksiyona ve kahkaha tufanına hazır olun…

Ünlüler Filmin Galasında Buluştu

Organize İşler 2 gala

Organize İşler 2

Aralarında Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Mahsun Kırmızıgül, Demet Akbağ gibi ünlü komedyen ve oyuncuların da bulunduğu isimler Yılmaz Erdoğan ve ekibini Galada yalnız bırakmadı. Bol muhabbetli ve keyifli bir gala ile sinemaseverlere yeniden merhaba diyen Organize İşler Sazan Sarmalı, sinemaseverleri beyazperdeye davet ediyor. Organize İşler 2 filminde Sarı Saruhan karakterine hayat veren Kıvanç Tatlıtuğ; “Bütün arkadaşlarıma buradan teşekkür ediyorum çok güzel bir serüveni yaşattıkları için ve ben de bunun parçası olduğum için. İnsanların gülebileceği, eğlenebileceği, gerçekten samimi bir şekilde kahkaha atabileceği bir işi yaptığımızı düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

Yeni Sinema Yasası

organize işler 2 sezon sarmalı

Filmin senaristi ve yönetmeni Yılmaz Erdoğan, yeni sinema yasasına ilişkin önemli ifadeler de kullandı. Organize İşler 2 filmini yapmanın çok zor ve emek isteyen bir iş olduğunu belirten Erdoğan; “Özellikle de son 45 gün. Böyle olunca da sadece bir film olmaktan çıktı Organize İşler. Türk Sineması diğer filmlerle beraber önemli bir eşikten geçti. Bundan sonraki 100 yılı etkileyecek kadar önemli, yasal bir değişikliğe vesile oldu” dedi.


Bir önceki “Japonika Akatlardaki Minik Japonya” başlıklı yazımızda, sushi severlerin uğrak mekanlarından biri olan, farklı sushi lezzetlerini tadabileceğiniz Japonik Restaurant  ile ilgili bilgilerin yer aldığı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Avatar

Cemre K.

Sebepsiz gülerim, koşarım, severim, dans ederim, şarkı söylerim... İki kelimeyi bir araya getirip yazımı da yazarım. Hayatın kenarında, köşesinde değil tam ortasında olmayı seçerim. Hayatın içinden yakaladıklarımı paylaşmak için buradayım. Keyifle okuyun...😊

Yorum Yap