Genel

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık bakanlığı perseonel alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili olarak geçtiğimiz Eylül ayında önemli bir hareketlilik yaşanmıştı. Bakanlığın çeşitli meslek dallarından yeni personel alımı yapacağına ilişkin bilgilendirmesi birçok işsiz vatandaşımız için umut kapısı olmuştu. Sağlık Bakanlığı personel alımı başlığı altında hazırlanan alım bilgilendirmesi İŞKUR üzerinden ilan edilmişti. Verilen bilgilere göre 5 Bin 298 işçi alımı gerçekleştirilecekti. Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman, Sağlık Bakanlığı 2018 başvuru formu, İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı, Sağlık Bakanlığı Personel alımı sonuçları, kura sonuçları ve diğer merak edilenleri sizler için derledik.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman?

Bakanlık işçi alımı için düğmeye bastı.  Sağlık Bakanlığının merkez ve taşradaki birimlerinde çalıştırılmak üzere yaptığı açıklamalardan sonra başvuru süreci Eylül ayında başlamıştı. İŞKUR üzerinden yapılan başvurular Eylül ayı içerisinde tamamlanmıştı.

Kimler Başvurabilir?

Sağlık bakanlığı işkur personel alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı, kura usulüne göre ilköğretim mezunu 3.591 işçi, 1.276 eski hükümlü işçi ve 431 engelli işçi olmak üzere toplamda 5.298 işçi alımı yapıldı. Kadrolara başvuru şartları da şu şekilde belirlenmişti;

18 yaşını tamamlamış olmak.

Kadrolara başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibarıyla en az ilkokul mezunu olmak.

Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Rekor Başvuru

Sağlık bakanlığı işkur sonuçları

Personel alımı için başvuru süreci rekor bir sayıyla tamamlanmıştı. İstanbul ve Ankara için başvuru sayısı 100 bini aşmıştı.

Sağlık Bakanlığı Kura Çekilişi Ne Zaman?

İlgili kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek.  Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçlarının 25 Ekim 2018’de açıklanacağı bildirilmişti.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı İŞKUR Sonuçları Açıklandı

Kura sonuçları belli oldu. İŞKUR tarafından yapılan kura çekilişi ile 5.298 işçinin ataması yapıldı. Sağlık Bakanlığının bünyesinde çalışmak isteyen binlerce adayın başvuru sonuçları kura çekimiyle tamamlandı. Sonuçlara bakanlığın resmi sitesinden ulaşılabilirsiniz.


Bir önceki “Kaçış Sendromu Nedir” başlıklı yazımızda ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil’in de yakalandığı kaçış sendromu hastalığı, hastalığın belirtileri, psikolojik kaçış sendromu, hastalığın tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yazar hakkında

Avatar

Ebulfez Demirdaş

Çocukluğundan beri hayalini kurduğu gazeteciliği, kendi deyimiyle gastecilik eğitimini Marmara Üniversite’sinde tamamlayan yazar, Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları bölümünde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Tam bir İstanbul âşığı olan yazar, sık sık seyahat ederek yeni yerler keşfetmeyi ve gezdiği yerleri fotoğraflamayı, yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyor.

Yorum Yap