Moda

Şişme Montlar Sıcak, Konforlu, Eğlenceli

Şişme montlar
Avatar
Yazar : Beste Korel

2016 sonbahar/kış sezonunun vazgeçilmez parçası şişme montlar, sıcak ve konforlu olmalarının yanında soğuk kış günlerini eğlenceli kılmaları ve kombinlerde pofuduk detay yaratmalarıyla bu sezon da sokağın, rutini bozan iddialı parçalarından olacağa benziyor. Hollywood’da başlayan büyük beden şişme mont modasına bizden gönlünü kaptıranlar da var. Burcu Esmersoy, x-large şıklığıyla göz doldururken, pofuduk şişme montlar ile nasıl spor şık olunur, sorusunun cevabını da veriyor.

Şişme mont trendi

Bileklere kadar uzanan, kalçanın hemen altında biten veya bel hizasında varyasyonlarıyla geniş formdaki şişme montlar giderek daha da büyüyor ve çeşitleniyor. Stil ikonlarının favorisi montlar, farklı modelleriyle yaratıcılık ve işlevselliğin sınırlarını zorlarken, renk yelpazesindeki çeşitlilikle alternatifsizliğe meydan okuyor. Canlı ve pastel tonlar, parlak ve metalik renkler rahatına düşkün pofuduk montları boyarken, iç ısıtan stillerin ilham kaynağı oversized şişme montlar sokakları dolduruyor.

mont

renkli şişme mont

Günlük Hayatın Sıradanlığına Aykırı Bir Duruş

Şişme montlar alışılmışın dışındaki geniş hacimleriyle kombinlerde büyük bir yer kaplıyor. Sıkıcılıktan uzak, güncellenen yeni antiestetik formlarıyla sokağın bağrına bastığı bu dış giyim parçası, yüksek modanın da kalbini fethetmiş durumda… Trend alarmı veren bu sıcacık montlar, ünlü sitilinde ve kış sokak modasında söz sahibi!

modarituel moda

 

kadın giyim

Soğuk hava dalgasının teğet geçtiği kombinlerin kahramanı büyük beden şişme montlar spor kombinlerin yanı sıra klasik kıyafetlerde de tercih ediliyor. Kışın soğuğuna sıcak bir detay ekleyerek içinizi ısıtacak montlarla gözleri de üzerinizde toplayabilirsiniz. Yeni formuyla şişme montları genelin rutinine muhalif bir başkaldırı diye tabir edersek, sanırım çok da abartmış olmayız…

modarituel

kombin

“Fazla rahat” bulunan pofuduk şişme montlar 90’lardaki popülaritesini 2016 yılında tekrar kazanarak bu yıl da sokak modasına dinamizm katmakta kararlı. 90’ların popüler parçaları bu kış göz alıcı bir dönüş yapıyor. Başarılı tasarımcıların hazırladığı koleksiyonlarla ön plana çıkan, stil ikonlarının tercihiyle moda dünyasını kasıp kavuran ve her tarzla uyumlu bir birliktelik yakalayan şişme montlar arasından sizin tercihiniz hangisi? Pembeler, sarılar, maviler, göz alıcı parlak tonlar ve metalik griler… Alternatif çok, seçmek ise zor.

Mont önerisi

Şişme mont kombin

şişme mont önerileri


Bir önceki “Netflix Nedir Nasıl Kullanılır?” yazımızda Türkiye’de yeni yeni popülerleşen ve biraz da kafaları karıştıran Netflix nedir sorusunun en basit haliyle yazını okuyabilir, en iyi netflix dizilerine göz atabilirsiniz ”

Yazar hakkında

Avatar

Beste Korel

Sezon trendleri ve stil önerileriyle ilgili modaya dair derlediğim içeriklerle ben de modarituel ailesindeyim. Birlikte kimi zaman kot pantolonun tarihçesine bakacağız kimi zaman trend aksesuarları inceleyeceğiz. Stil önerileriyle günlük ve gece kombinlerimizi de yapacağız…. Moda bizim dışımızda bir yerde değil, aslında tam da hayatımızın içinde, onu biz şekillendiriyoruz. O zaman hadi biraz moda konuşalım...😉

Yorum Yap