Güzellik

Sombre Saç Trendi

Sombre ve ombre arasındaki fark
Avatar
Yazar : Cemre K.

Gün geçmiyor ki saç trendlerine bir yenisi daha eklenmesin. Son günlerin en çok konuşulan yeni saç modası sombre saç trendi ile tanıştınız mı? Sosyal medyada gezinirken ya da kuafördeki dergileri karıştırırken mutlaka ilişmiştir gözünüze ve eminim çok da beğenmişsinizdir. Peki, bir dönemin popüler saç trendi ombreyi tahtından eden sombre nedir? Sombre saç nasıl yapılır? 2018 sombre saç modelleri hangileri?.. gibi soruların cevaplarını sizler için derledik. Sombre saç trendi hakkında bilmeniz gerekenleri okuduktan sonra kuaförün yolunu tutabilirsiniz…😊

Saçınızın doğallığını kaybetmeden natürel ışıltılı saçlara sahip olmak için sombre saç trendini keşfedin.

Sombre Nedir?

Sombre saç uygulamasını çok yalın bir şekilde, ombrenin daha yumuşak hâli olarak tanımlayabiliriz. Saçta doğal görünümü yakalamak için saç diplerinden uçlara doğru yumuşak renk geçişiyle uygulanan sobre ile amaçlanan; saç renginin sanki güneşten dolayı açılmış gibi görünmesini sağlamak. Yani, saç bir işlem görüyor ama bu işlem kendini ön plana çıkartmıyor, aksine kendini ikinci planda tutarak gizliyor.

sombre saç trendi

somre saç rengi

Sombre ve Ombre Arasındaki Fark

Güneşten açılmış gibi duran, ışıltılı sombre saç rengi, kışın tercih edilen koyu renklere baharı getiriyor. Fresh ve doğal bir görünüm kazanmanızı da sağlayan sombre saç trendi,  ombre saç modelinde olduğu gibi sert geçişler yerine, saç diplerinden uçlarına daha yumuşak geçişler yapıyor. Ombre saç rengindeki yedi ton farkı dörde indiriyor. Yani, daha az tonu içeriyor. Aslında ikisi arasındaki fark, doğal saç görünümüne olan uzaklıklarında.

sombre

sombre saç modası

Sombre, ombre ve ışıltının harmanlanması olarak da yorumlanıyor. Ombre saç renginde saç uçları ön plandayken, ışıltıda saçların daha çok ön çevresi vurgulanıyor. Sombre saç renklendirmesinde her ikisi de uygulanıyor.

Doğala en yakın saç rengine kavuşacağınız sombre saç nasıl yapılır?

Birbirine yakın renk tonları ve gizli gölgelerle yapılan son zamanların en iyi renklendirme uygulaması sombre, ten rengine ve yüz yapısına göre doğru uygulandığında, ortaya natürel bir hoşluk çıkıyor.

sombre saç ünlüler

Yumuşak balyaj hissi veren ve saçınıza boyut kazandıran sombre saç stili, her renk saça uygulanabiliyor. Boyalı saçlara da uygulanabilen, renk açma ve sonrasında renklendirme işlemlerinden oluşan bu metot, biraz meşakkatli olduğu için kuaförünüzden yardım almanızda fayda varKuaförünüz, sombre balyaj krepe yöntemiyle koyudan açığa doğru saçınızın tonunu 4 ton kadar açacak. Saçınız, doğallığı korunarak kaybettiği ışıltısını kazanacak.

somre saç renkleri

somre saç stili

siyah sombre

 

“Bir önceki Kilo Vermenin Kolay Yolları başlıklı yazımızda  sağlıklı kilo vermenin püf noktaları, vücudumuza dost, kilo vermemize yardımcı olan besinlere dair bilgiler yer alıyor. Göz atmak ister misiniz?”

Yazar hakkında

Avatar

Cemre K.

Sebepsiz gülerim, koşarım, severim, dans ederim, şarkı söylerim... İki kelimeyi bir araya getirip yazımı da yazarım. Hayatın kenarında, köşesinde değil tam ortasında olmayı seçerim. Hayatın içinden yakaladıklarımı paylaşmak için buradayım. Keyifle okuyun...😊

Yorum Yap