Moda

Ton Sür Ton Nedir

Avatar
Yazar : Beste Korel

New York ve Londra moda haftalarında podyumlarda boy gösteren, renkli giymenin en risksiz yolu olarak nitelendirilen tonsürton , bir diğer ifadeyle ‘ton üzerine ton’, aynı rengin aynı tonlarını kullanmak değil, aynı rengin farklı tonlarıyla kombinlerde ahengi yakalamaktır. Ahenk, sanırım ton sür ton için kullanılması gereken en doğru kelime olacaktır. Bir bütün olarak ahenk içinde kombinler yapmanın pek çok farklı yolu olabilir; ancak bu yazımda aslında yeni karşılaşmadığımız ve çok da yabancı olmadığımız ton sür ton trendiyle tek bir renk kullanarak yapılan uyumlu kombinlerden bahsedeceğim. Ton sür ton nedir, nasıl kombinlenir?

tonsürton giyim tarzı

tonsürton

Tonsürton Modasında İlk Adım

Yapmanız gereken ilk şey favori renginizi seçmek ve daha sonra o rengin farklı tonlarından oluşan parçaları kombininize dahil etmek. Kombininize ekleyeceğiniz parça sayısı tarzınıza ve yaratıcılığınıza göre azalıp artabilir. Sevdiğiniz rengi ister belli parçalarda ön plana çıkarın, isterseniz baştan aşağı o renk ile boyayın kombininizi.

tonsürton kombin

tonsürton

Renksiz Misiniz?

Tonsüron trendinin sade, şık ve gözü yormayan özelliği sizi yanıltmasın. Aynı rengin farklı tonlarını kullanarak yapılan kombinler, zıt renklerle eşleştirilen parçalardan oluşan kombinler kadar renkli, canlı ve stil sahibi olabilir.

tonsürton nedir

Minimal Aksesuarlar Kullanın

Sakin ve sofistike görünümlerin püf noktası olan ton sür ton trendini sadece kıyafetlerinizde değil, çanta, ayakkabı, aksesuar ile şal ve eşarplarınıza da ekleyerek kombininizdeki ahengi biraz abartabilirsiniz; hiçbir sakıncası olmaz… Ancak aksesuar seçiminde sizi uyarmam gerekiyor. Gösterişsiz ve minimal yapıda takılar seçerek hem ton sür ton trendinin sade ve uyumlu havasını yakalamış olacaksınız hem de aynı rengin farklı tonları ile renklendirdiğiniz parçaları ön plana çıkaracaksınız.

tonsürton

Bugüne kadar denemediyseniz ve tonsürton trendine siz de dahil olmak isterseniz ya da zaten stilinizde ton üzeri ton ahengini yansıtanlardansanız, sezonun hit renklerine, tasarımlarına bir göz atın derim.


Bir önceki İstanbul’un En Güzel Çay Mekanları başlıklı yazımızda İstanbul’da çay içilebilecek mekanlar, İstanbul’da çay keyfi yapabileceğiniz manzaralı yerlerle ilgili önerilerimize göz atabilirsiniz.

Yazar hakkında

Avatar

Beste Korel

Sezon trendleri ve stil önerileriyle ilgili modaya dair derlediğim içeriklerle ben de modarituel ailesindeyim. Birlikte kimi zaman kot pantolonun tarihçesine bakacağız kimi zaman trend aksesuarları inceleyeceğiz. Stil önerileriyle günlük ve gece kombinlerimizi de yapacağız…. Moda bizim dışımızda bir yerde değil, aslında tam da hayatımızın içinde, onu biz şekillendiriyoruz. O zaman hadi biraz moda konuşalım...😉

Yorum Yap